Deklaracja dostępn.

Deklaracja Dostępności dla strony internetowej www.przedszkole6.tarnow.eprzedszkola.pl

Przedszkole Publiczne Nr 6 w Tarnowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Przedszkola Publicznego Nr 6 w Tarnowie.

• Data publikacji strony internetowej: .
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: .

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

• część plików nie jest dostępnych cyfrowo
  • obrazy nie posiadają tekstu alternatywnego
  • brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów

Przygotowanie deklaracji dostępności

Data sporządzonia deklaracji: .
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2022-03-22.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Danuta Batorska - Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 6 w Tarnowiedyrpp6@umt.tarnow.pl.
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 146559920.

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury

Na tej stronie internetowej są problemy, które wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej? Zgłoś to do: Danuta Batorska, mailowo - dyrpp6@umt.tarnow.pl lub telefonicznie - 146559920.
W zgłoszeniu podaj:
swoje imię i nazwisko,
swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny element lub treść,
opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszeniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Urzędu Miasta Tarnowa.. Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań związane z dostępnością cyfrową możesz zgłosić je d do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich

Przedszkole Publiczne Nr 6 w Tarnowie znajduje się przy ulicy Waryńskiego 19.

• Budynek jest wielokondygnacyjny, prowadzą do niego schody. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy przedszkola.
  • Przedszkole nie posiada windy, w korytarzach nie ma wydzielonych stref kontroli.
  • W budynku nie ma pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych itp. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi.
  • Przedszkole nie posiada swojego parkingu. Przed budynkiem przedszkola, wzdłuż ulicy znajdują się miejskie miejsca parkingowe, również dla osób niepełnosprawnych.
  • Do budynku przedszkola może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  • W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
  • W przedszkolu nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

Aplikacje mobilne

Jednostka nie posiada aplikacji mobilnej.