Programy

Realizujemy zadania wychowawczo-dydaktyczne i opiekuńcze w oparciu o programy zgodne z obowiązującą Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego.

1. Joanna Wasilewska

„Drużyna Marzeń, Program wychowania przedszkolnego"

2. Edyta Gruszczyk – Kolczyńska, Ewa Zielińska

"Dziecięca Matematyka"

grupa wiekowa:3,4,5,6 latki

3. „Skok do przyszłości”- Innowacyjny Program Wychowania Przedszkolnego w korelacji z językiem angielskim”

grupa wiekowa: 3,4 latki

4. „Tak dla Jezusa”

grupa wiekowa: 3,4,5,6 latki

5. „Gimnastyka korekcyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym”

grupa wiekowa: 5,6 latki

6. Program nauczania języka angielskiego. Kurs dla początkujących dla grup przedszkolnych zgodny z nową podstawą programową obowiązującą od 2017 r.”

grupa wiekowa: 3,4,5,6 latki

7. Program własny: „Wiecej ruchu dla maluchów"

grupa wiekowa: 3, 4 latki

8. Program własny: „Zdrowo bo na sportowo"

grupa wiekowa:  4,5,6 latki

Uczestniczymy w realizacji ogólnopolskich programów i projektów edukacyjnych

• "Przjaciele Zippiego"- międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-8 lat.
  • "Czyste Powietrze wokół nas"- Przedszkolny Program Edukacji Antynikotynowej organizowany wspólnie z Państwową Inspekcją Sanitarną. Ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.
  • „Akademia Aquafresh” - Ogólnopolski Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków. Jego celem jest uświadomienie konieczności dbania o higienę jamy ustnej u dzieci.
  • „Kubusiowi Przyjaciele Natury” – program ekologiczny mający na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii.
  • "Uczymy Dzieci Programować" -  to Ogólnopolski Program, inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Pokazuje, że nauka podstaw programowania jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka, a przy tym nie musi być ani trudna, ani nieciekawa, ani przeprowadzana wyłącznie w pracowni komputerowej.
  •  „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – ogólnopolski projekt, którego celem jest rozwijanie czytelnictwa.