Akcja Śnieżne Bistro - Zima 2021

AKCJA „ŚNIEŻNE BISTRO-ZIMA 2021”

Nasze przedszkole aktywnie uczestniczyło w inicjatywie Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych w Tarnowie pod hasłem „Śnieżne bistro-zima 2021”.

Celem akcji było zwrócenie uwagi najmłodszych na potrzeby zwierząt oraz kształtowanie wrażliwości i rozwijanie szacunku wobec przyrody. Podczas segregacji pokarmu dzieci uczyły się jak i czym karmić zwierzęta, aby im pomóc, a jednocześnie nie szkodzić.

Wszystkie podjęte działania edukacyjne nakierowane były na kreowanie proekologicznej postawy wobec środowiska naturalnego, w tym zwrócenie szczególnej uwagi na kształtowanie świadomości na temat trudnych warunków bytowania zwierząt w okresie zimy i konieczności ich dokarmiania. Największą radość sprawiło dzieciom gromadzenie pokarmu i karmienie nim przylatujących do ogrodu ptaków. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na swoją kolej, aby dosypać ziarenek lub okruszków do karmnika.

Ukierunkowanie dziecięcego zapału i jego wrażliwości na potrzeby innych z pewnością zaowocują w przyszłości.

Pamiętamy o naszych skrzydlatych przyjaciołach- zakładamy „Ptasią stołówkę"