POWITANIE WIOSNY

miesiąc temu

Przyjście nowej pory roku – Wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkiebogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania Zimy i powitania Wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci opiekują się znajdującymi tam roślinami i kwiatami ( żonkilami, tulipanami i hiacyntami). Na wystawkach nie brakuje także prac plastycznych, dotyczących zwiastunów wiosny.

Już kilka dni wcześniej dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały z pomocą swoich pań kolorową kukłę Marzanny, używając do tego tradycyjnych materiałów tzn. słomy i bibuły.

Z samego rana 21 marca 2024r. wokół przedszkola ruszył barwny korowód. Wszystkie przedszkolaki radośnie śpiewały piosenki wiosenne. Słońce towarzyszące tej uroczystości zdawało się potwierdzać fakt, że Pani Zima naprawdę przygotowuje się już do zakończenia swojego panowania. Na zakończenie kukła przy ogólnej radości wszystkich została spalona a dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.