DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

3 miesiące temu

Dzień Bezpiecznego Internetu jest wydarzeniem obchodzonym w całej Europie w pierwszej połowie lutego, a tegoroczne święto wypadło  - 6 lutego. Zostało ono ustanowione z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu Safer Internet. Celem ustanowienia takiego dnia było zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystania Internetu.

W naszym przedszkolu dzieci także w tym roku uczestniczyły w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu.  Przedszkolaki obejrzały bajki edukacyjne z serii „Owce w sieci”, „Sieciaki.pl”, rozwiązywały zagadki z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, kolorowały plansze.  Zbudowały także z wełny sieć internetową. W ten sposób zapoznały się z działaniem Internetu, zagrożeniami i zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Zdobyte wiadomości stały się bazą do ustalenia zasad korzystania przez dzieci z Internetu w domu, uświadomiły dzieciom  jakie zagrożenia czyhają na nie w sieci i jak ich uniknąć.

ZAPRASZAMY DO GALERII GRUP