Strona głowna  /  Programy
Programy

Realizujemy zadania wychowawczo-dydaktyczne i opiekuńcze w oparciu o programy zgodne z obowiązującą Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego.

1. Elżbieta Kordos

„Program wychowania przedszkolnego PWN"

2. Edyta Gruszczyk – Kolczyńska, Ewa Zielińska

"Dziecięca Matematyka" (elementy)

3. Międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego "Przyjaciele Zippiego"

grupa wiekowa: 5,6 - lat

4. Program własny: „Zdrowo, bo na sportowo"

grupa wiekowa: 3, 4 - lat

5. Program własny: „Przedszkolak w świecie wartości"

grupa wiekowa: 4,5,6  - lat

Uczestniczymy w realizacji ogólnopolskich programów

• "Czyste Powietrze wokół nas"- Przedszkolny Program Edukacji Antynikotynowej organizowany wspólnie z Państwową Inspekcją Sanitarną. Ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.
  • „Akademia Aquafresh” - Ogólnopolski Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków. Jego celem jest uświadomienie konieczności dbania o higienę jamy ustnej u dzieci.
  • „Kubusiowi Przyjaciele Natury” – program ekologiczny mający na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii.

REALIZUJEMY TAKŻE PROJEKTY:

• „Dla Niepodległej” –projekt edukacyjny realizowany w październiku oraz listopadzie w oddziale II i III.  Celem projektu było kształtowanie postawy szacunku do historii naszego kraju oraz symboli narodowych, a także rozwijanie poczucia tożsamości narodowej i regionalnej.
  • „Wiem co czuję” – projekt edukacyjny realizowany w oddziale II i III. Celem projektu jest doskonalenie umiejętności rozpoznawania, nazywania i wyrażania własnych emocji oraz radzenia sobie z ich przeżywaniem.
  • „Zielony kącik w naszej sali” – projekt z zakresu edukacji zdrowotnej i przyrodniczej realizowany w grupie dzieci 6 – letnich. W czasie realizacji tego projektu dzieci będą poznawały nazwy wybranych ziół i ich zastosowanie, podczas założenia hodowli w kąciku przyrody będą opiekowały się roślinami.
  •  „Mały Miś w świecie literatury” – ogólnopolski projekt, którego celem jest rozwijanie czytelnictwa.

Ostatnia aktualizacja: 2020-11-18