Nasze przedszkole po raz kolejny uczestniczyło w akcji "Szkoła pamięta" organizowanej przez MEN. Początek listopada to czas gdy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

30 października nauczycielki przedstawiły dzieciom zdjęcia prezentujące miejsca pamięci narodowej, które znajdują sie w Tarnowie oraz przeprowadziły pogadankę z dziecmi na temat pamięci o osobach, które oddały swoje życie za  Polskę. Dzieci minutą ciszy oddały szacunek poległym żołnierzom.

Mamy nadzieje, że tego typu akcje przyczynią się do uwrażliwienia młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.